Personal

Per Carlsson

VD Arnessons-koncernen

070 - 575 44 99

per@arnessons.se

Mario Larsson

Kalkyl/offert

070 - 552 21 15

mario@arnessons.se

Lennart Österwald

HMS/Arbetsmiljö, IT-ansvarig

070 - 684 46 33

lennart@arnessons.se

Personal

Erik Kvarned

Ekonomichef

070 - 330 33 26

erik.kvarned@arnessons.se

Hanna Blom

Ekonomiassistent Arnessons-koncernen

076 - 104 64 46

hanna@kbdemolering.com

Nellie Olsson

Ekonomiassistent Arnessons-koncernen

070 - 388 90 93

nellie@arnessons.se

Arnessons Betongborrning

Arnessons Betongborrning är en av Sveriges största hål- och rivningsentrepenörer med stark förankring i Värmland och Närke-regionen. Vår verksamhet är rikstäckande och närheten till Norge gör det naturligt för oss att även vara verksamma i vårt grannland. Vi har också en del uppdrag i Finland och Danmark. Sedan ett 20-tal år tillbaka är Arnessons medlemmar i BFB, Håltagningsentreprenörerna inom Sverige Byggindustrier och vi är även representerade i branschföreningens styrelse.

Besöksadress:
Garvaregatan 7
665 32 Kil

0554 – 40 000
info@arnessons.se

Klicka här för faktureringsinformation

Personal

Arne Andersson

Bokningsansvarig

070 - 551 41 53

arne@arnessons.se

Conny Överby

Ansvarig golvslipning

070 - 266 33 86

conny@arnessons.se

Henric Nyman

Ansvarig Norge

070 - 512 20 30

henric@arnessons.se

Erik Olsson

Arbetsledare/ Kalkyl

070 - 330 33 23

erik@arnessons.se

Arnessons K.B.D

Företaget grundades 1984 av Rolf Nyström. 2005 övertogs K.B.D av Arnessons Betongborrning AB i Kil, som driver företaget vidare i samma anda, fast nu med betydligt större resurser. Därmed är det skapat en stark företagsgrupp med hela Värmland och Närke som bas.

Som ren kuriosa kan nämnas att K.B.D under sex år utförde en rad håltagnings- och rivningsarbeten i Spanien. Bland annat utfördes spektakulära rivningar i samband med ombyggnationen av Operan i Madrid.

Besöksadress:
Magasinsvägen 2
691 42 Karlskoga

0586 – 582 20
info@kbdemolering.com

Klicka här för faktureringsinformation

 

Personal

Marcus Jakobsson

Platschef/Bokningsansvarig

070 - 320 38 92

marcus@arnessons.se

Ulf Calais

Projektledare/Bokningsansvarig

070 - 665 82 20

ulf@kbdemolering.com

Karl-Henrik Olsson

Projektledare/Bokningsansvarig

076 - 833 48 52

karl-henrik@kbdemolering.com

Arnessons Service AB

Arnessons Service startades i Maj 2014. Idag är vi 13 st kompetenta medarbetare med mångårig erfarenhet inom branschen. Vi flyttade från Kil till en lokal Karlstad i Juni 2016 för att kunna utföra en smidigare/snabbare service till kunder i området Karlstad. Vi är inte bara ett betonghåltagningsföretag utan vill serva kunderna med i princip det beställaren ber om.

Besöksadress:
Zakrisdalsslingan 17
653 42 Karlstad

054 – 85 10 10
info@arnessonsservice.se

Klicka här för faktureringsinformation

Personal

Peter Calais

Platschef/Bokningsansvarig

070 - 650 95 51

peter.c@arnessons.se

Anders Augustsson

Projektledare/Bokningsansvarig

070 - 650 95 52

anders.a@arnessons.se

Carl Höjd

Projektledare/Bokningsansvarig

070 - 652 07 95

carl.h@arnessons.se